Kálmán Geri néhány hete tért haza Stockholmból, ahova is a 2022-es Wi-Fi World Congress okán utazott. A rendezvénysorozat európai állomásán három napon keresztül az iparág legfőbb fejlesztői és szabályozói engedtek bepillantást a jelen és a közeljövő trendjeibe, mindezt szűk létszámú publikum előtt. A fő csapásirányt a 802.11be szabvány jelentette. Mivel az elkövetkező évek meghatározó adatátviteli protokolljáról van szó, és Gergő rengeteg izgalmas információval gazdagodott Svédországban, így gondoltuk egy komplett adást szentelünk a témának. A feldolgozáshoz segítségül hívtuk a hazai távközlési szakma egyik kiválóságát, a ma már Meta / Facebook színekben játszó, ex Telekomos fenegyereket, Balogh Attilát. Vigyázat, durva műszaki tartalom következik!
Podcast: Részletesen a LED világításról
Azt már jó 10 éve tudjuk, hogy a LED a hagyományos fényforrásokkal szemben fogyasztáscsökkentést eredményez. De ez csak egy a számos egyéb kiemelkedő előnye közül. Ráadásul az idők során fénysebességgel fejlődött a technológia, mi több, fejlődik ebben a pillanatban is. Sok minden más mellett a fogyasztásuk is, csak nem pont abból kifolyólag amire a legtöbben gondolnánk. Pedig, ha valami, az energiahatékonyság manapság mindennél fontosabb! Halljuk hát, mit érdemes tudni a témáról Tari Gábor ( ledvonal.hu ) szerint.
Podcast: Napelemes piaci jelentés
Ebben az adásban aztán lesz info rendesen! Hogy állunk jelenleg, mikor mindenki egyszerre akar napelemhez jutni? Tényleg minden kifogyott vagy ez csak részigazság? Na és a „szaldó”, ha már itt tarunk?…az meddig lesz?! Meg egyébként, ha napelem, akkor van egy rakás csúcsfejlesztés, arról is jó, ha tud a felhasználó. Ráadásul épp velünk van a stúdióban Kóczián Zsolt ( SolarEdge ) és Házi Ádám ( Wagner Solar ), akik első kézből mesélnek nekünk mindezekről.
Podcast: Az otthonom története – Lassulunk és mégsem
A célkeresztben ismét műsorvezetőnk ingatlanfejlesztése. Változékony időjárás és némi megtorpanás. Az egymásra épülő munkafolyamatok van, hogy kerékkötői egymásnak. Közben hamvaiból, főnixmadárként tér vissza a légtechnika, a pinceszintet pedig elárasztják az aljzatok és az érzékelők…legalábbis papíron…A világításról már nem is beszélve…
