Érdekel az okosotthonok világa?

Szívesen tanulnál tőlünk? Nézd meg weboldalunkat is!

Hogyan adta meg a kezdő lökést egy iskolai házi feladat a legújabb kurzusunkhoz?

A fiam nemrég kapott egy igazán érdekes házi feladatot környezetismeretből. Az volt a feladata, hogy készítsen egy mindmapet a vízi és vízparti élővilágról. Ahogy hazahozta a feladatot, azonnal beindult a kreativitás nálunk otthon. Kitti előkapta a flipchart papírokat, és neki is láttunk a feladatnak. Végül nemcsak nádasokat és békákat vetettünk papírra. Ez a feladat nekünk is megadta a kezdő lökést.

Ha már ráhangolódtunk a mindmapre, úgy döntöttünk, kezdjük el mi is kibontani a következő projektünket.

Gyakran használunk mindmapet, ha valami új témán dolgozunk, a kezdeti ötletek és struktúrák kialakításában elképesztően hasznos tud lenni. Mivel vizuálisan látjuk, hogy mi mindennel kell majd foglalkoznunk, sokkal könnyebben tudjuk priorizálni a teendőinket és ötleteinket.

Bár még zajlik a kérdőívünk kitöltése a képzésekkel kapcsolatban (az eredményeket az október 2-i meetupon fogjuk megmutatni nektek), több dolog már most világosan látszik. Az egyik, hogy szinte mindenkit nagyon foglalkoztat a mesterséges intelligencia megjelenése az okosotthonokban.

Így nem kellett sokáig gondolkodnunk azon, hogy az első kurzus, amelynek kidolgozásába mélyebben kellene ástunk magunkat, az AI-ról fog szólni.

Szóval a saját mindmapünkön minden olyan téma helyet kapott, ami az AI és az okosotthonok metszetét érinti. És a szakmai tartalom mellett elkezdtük feltérképezni a lehetőségek mögött rejlő valós kérdéseket is, például:

  • Mik a legújabb funkciók és fejlesztések, amelyek a naprakész tudáshoz elengedhetetlenek?
  • Hol, mikor és hogyan lehet kihasználni az AI nyújtotta előnyöket?
  • Hogyan szabadít meg az AI a felesleges időrabló feladatoktól?
  • Hogyan segít az AI a jövő kihívásainak kezelésében, amely által jövőtálló és dinamikusan fejleszthető okosotthont lehet létrehozni?

Elárulhatom, hogy rengeteg ötlet és gondolat született ezek alapján.

Annyira izgalmasnak találtuk ezt a témát, hogy elhatároztuk, az október 2-i meetupon bemutatjuk nektek is, miről fog szólni és hogyan épül fel ez a kurzus.

Ha szeretnéd elsőként megtudni, mi mindent tanulhatsz a kurzuson (és milyen újdonságokat láttunk idén a berlini IFÁ-n), gyere el október 2-án személyesen vagy online a meetupra! Várunk szeretettel!

Ha szeretnél hasonló gondolkodású okosotthon rajongókkal és szakemberekkel beszélgetni, csatlakozz a Discord csatornánkhoz vagy kövesd a LinkedIn profilomat.

Ha szeretnél mélyebben elmerülni az okosotthonok világában, első lépésben vegyél részt az okosotthon kihívásban vagy legyél te is „Okosotthon Kalandor”.

Ha készen állsz arra, hogy te is okosotthon telepítő legyél, foglalj időpontot egy ingyenes 45 perces konzultációra.